Eğitimde Yeni Rehberiniz - 06 Şubat 2016, Cumartesi

2014 YGS-LYS Sözel Alan Bölümleriyle İlgili Sorularınızı Yazınız

7 Ocak 2014
4.582 kez görüntülendi

2014 YGS süreci hızla ilerliyor. YGS yaklaştıkça adayların kafasındaki sorular da artıyor. Amacımız OKULSORU.COM’da olduğu gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız. Yeni sitede sorulara cevap vermemizin nedeni takipçilerimize daha özel cevaplar verebilmektir. Bu yüzden OKULSORU.COM’dan farklı sadece üyelerimize cevap vereceğiz. Bunun en önemli nedeni üyelerimizin yerleştirme sürecine kadar durumlarını takip edebilmektir. Bu yüzden soru sormadan önce üyelik panelinden işlemleri tamamlayınız. Üyelik paneline bilgilerinizi yazdıktan sonra mutlaka mail adresinizi kontrol ediniz. Üyelikle ilgili sorunlarını paylaşabilirsiniz.

Sırasıyla şunları yapın:

1. Üyelik panelinden siteye üye olun.(Üye olurken mail adresinize giden maili onaylamayı unutmayın)

2. Bulunduğunuz şehri yazın

3. Açıklayıcı bir şekilde sorunuzu yazınız. (YGS-LYS Netleriniz, İstediğiniz bölüm vb)

 

Yorumlar

 1. kübra diyor ki:

  Ben sizi çok yordum ama ben o üniversitelere girebilecek kadar puan çıkarabileceğimi düşünmüyorum ama edebiyat olmazsa sözelden hangi bölümleri önerebilirsiniz sözelde bölüm az olduğu için endişeliyim bir üniversiteye yerleşememekten çok korkuyorum birde.

  1. Burhan Demir diyor ki:

   TÜRKÇE VE SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ YA DA ÖZEL SEKTÖRE YÖNELİK OLARAK HALKLA İLİŞKİLER TERCİH EDEBİLİRSİN

 2. kübra diyor ki:

  edebiyat okuduktan sonra öğretmenlik yapmak istiyorum atanamasam bile özel okullarda çalışmak için hangi üniversitede okumalıyım ki diğerlerine göre avantajım olsun ?

  1. Burhan Demir diyor ki:

   ÖĞRETMENLİK İÇİN ÜNİVERSİTE PEK FARK ETMEZ. ANCAK HEM KARİYER HEM DE İŞ BULMADA KOLAYLIK OLSUN DİYORSAN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH EDEBİLİRSİN. YA DA ANKARA VE İSTANBULDAKİ DİĞER ÜNİVERSİTELER DE OLABİLİR

 3. kübra diyor ki:

  merhaba ben 11. sınıf sözel öğrencisiyim ve edebiyata aşırı ilgim var ve edebiyat okumak istiyorum sizce seneye edebiyat puanları nasıl olur ve önü açık mı edebiyatın son olarak kaç net yapmam gerekir ?

  1. Burhan Demir diyor ki:

   EDEBİYAT İYİ BİR BÖLÜM. SÖZEL ALANDA TERCİH EDİLEBİLECEK EN İYİ BÖLÜMLERİN BAŞINDA GELİYOR. TÜRKİYEDE HER ŞEY ANLIK OLARAK DEĞİŞTİĞİ İÇİN PUANLARDA GELECEK YILA KADAR BAZI DEĞİŞİKLİKLER OLABİLİR. KAÇ NET YAPMAN GEREKLİLİĞİ İSTEDİĞİN ÜNİVERSİTEYE GÖRE DEĞİŞİR. AMA SÖZELDE İYİ BİR ÜNİVERSİTE İÇİN YGS DE 65 NETİN ALTINA DÜŞMEMEK GEREKİR

 4. Büşra diyor ki:

  İyi akşamlar ben lise son sınıf öğrencisiyim ve meslek lisesinde okuyorum.
  İstediğim bölüm zihinsel engelliler öğretmenliği hangi alanda kaç net yapmam gerekiyor ve hangi alanda çok çalışmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Burhan Demir diyor ki:

   EN DÜŞÜK ZİHİN ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİ 400 PUANLA ALMIŞ. OKUL PUANIN EN AZ 45 OLURSA TÜRKÇE 35 SOSYAL 35 VE 5 CİVARI DA MATEMATİK YAPMALISIN. PUANLARI YÜKSEK OLDUĞU İÇİN İYİ BİR ÇALIŞMA GEREKİYOR.

 5. delal diyor ki:

  bu sene sözel alanda hangi bölüm yığılma olur sizcee birde hocam bu sene sınava başvuran sayısı ile geçen sene arasındaki fark nedir yayınlarmısınz açıklamayla nolur bu durumda sorular zorlaşır mı

  1. Burhan Demir diyor ki:

   SÖZELDE GENEL OLARAK TÜRKÇE VE TÜRK DİLİ BÖLÜMLERİNE YIĞILMA OLUYOR. SINAVA BAŞVURAN SAYISI BAŞVURULAR BİTTİKTEN SONRA BELLİ OLUR.